Jak zvládnout expozici soli
Stará budova, kostel nebo zámek: Vlhkost ovlivňuje zdivo a venkovní omítky historických budov. Ale totéž platí pro moderní budovy: Pokud selže vnější těsnění, poškození vlhkostí se stanou viditelnými v základně budovy. Soli škodlivé pro stavební materiály se do zdiva dostávají půdní vlhkostí nebo postřikovou vodou. Voda se odpaří a na zdivu se stanou viditelné solné výkvěty. Slanost způsobuje odlupování omítky, což umožňuje ještě snadnější pronikání vlhkosti.
Soli mají destruktivní sílu. Sanační omítka s certifikací WTA od epa sit využívá k nápravě principu fyzického odsolování. Omítka umožňuje únik vlhkosti ze zdiva ve formě páry. Protože vodní pára nemůže přenášet rozpuštěné soli, krystalizují a zachycují se v porézní struktuře epa sit lpf-WTA white. Výsledek: povrch omítky zůstává suchý a bez výkvětů. Omítka navíc chrání zdivo před další destrukcí vlhkostí a solemi. Základna domu zůstává nepoškozena po celá desetiletí – to nyní dokazují tisíce zrekonstruovaných základen, sklepů a budov.
Sanační omítka se v systému rozvine. Po podrobném prozkoumání stávajících poškození obdržíte koncept renovace šitý na míru vaší budově a vašim přáním. Při sanaci zdiva z přírodního kamene stojí například majitelé domů před rozhodnutím: Jak chceme sanovat poškozené pohledové zdivo? Ekonomickou alternativou je trvale suché vlhké zdivo se sanačním omítkovým systémem. Pokud má být naopak sanován přírodní kámen nebo cihla, lze použít sanační systém pískovce S³ nebo renovační systém cihel ZRS.
Naše produkty vyřeší všěchny vaše problémy!